İYHD Forumlar Genel Forum Kuralları

1 ses , 0 yanıt
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #112

  istemioral
  Anahtar yönetici
  @istemioral

  İYHD Web Sitesi Forum Kuralları:

  1. Mesaj ve sorular anlaşılır bir dille ve yazım kurallarına uygun şekilde ifade edilmelidir.
  2. Alanlara konusu dışında mesaj gönderilmemelidir.
  3. Forumlara politik veya dini konularla -doğrudan ya da dolaylı olarak- ilgili mesaj gönderilemez.
  4. Üyeler arasında sert tartışma ve polemikler yaratacak mesajlar foruma gönderilemez.
  5. Soru ve mesajlar ilgili Konu/Başlık altında paylaşılır. Yeni Konu/Başlık önerilerinizi Konu/Başlık Önerisi linkinden yapabilirsiniz.
  6. Konulara mesaj olarak sadece “teşekkürler”, “sağol” gibi yazıların yazılmamalı bunun yerine mesaj altında bulunan “Teşekkür Et/Beğen” butonu kullanılmalıdır.
  7. Forum içinde herhangi bir konuda yardım/destek için para toplama için girişimde bulunmak yasaktır.
  8. Forum içinde özel mesajlar kontrol edilememekte olup özel mesajlaşmalarda küçük düşürücü, hakaret içerikli, karşılıklı tartışma yaratacak/başlatacak mesajlar Yönetime Şikayet Et linki ile yönetime bildirilmelidir. Yönetime gelen şikayetin değerlendirme neticesinde, gerekli görülür ise, şikayet edilen üyeye gerekli yaptırım Site Yönetimi tarafından uygulanır.
  9. Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü büyük ya da kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır.
  10. Başka bir siteden alıntı yapılmış ise mutlaka orijinal kaynağa ilişkin link verilmelidir. Alıntı yapılan yerden izin almak gerekiyorsa gerekli izin alınmalıdır.
  11. İmzalarda veya içerikte reklam içeriği bulunması yasaktır. Sitemizde reklam içeren yazılar yazmak ve dosyalar (içinde başka sitelere yönlendiren dosyalar) yüklemek yasaktır.
  12. Forumla ilgili ve ilişkisi olsun olmasın, her türlü kişi, kurum, kuruluşu, Site Yönetimini ve Site Yönetimi’nde görev alan çalışanları küçük düşürücü, hakaret içerikli, karşılıklı tartışma yaratacak/başlatacak mesajların yazılması yasaktır.
  13. Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, warez vb.) link verilmesi ve sitede paylaşılması yasaktır.
  14. Forum kuralları dışında bölümlere ait özel kurallar bulunabilir. Başlığı açacağınız bölüm altında belirtilen bölüme ait özel kuralları okumanız ve bu kurallara uymanız gerekmektedir.
  15. İYHD Web Sayfası Forumlarında paylaşılan içeriklerden paylaşımı yapan kullanıcı sorumludur, İYHD Web Sayfası, İYHD Yönetim Kurulu ve Forum Yöneticileri doğabilecek zararlardan sorumluluk kabul etmez.
  16. Özel mesaj yoluyla üyeleri rahatsız etmek veya taciz edici mesajlar yollamak yasaktır.
  17. Hesap güvenliği ile ilgili her kullanıcı kendi hesabından sorumludur.
  18. Bu kuralları kabul etmeyen tüm üyelerimiz yönetime başvurarak üyeliklerini sildirebilir.
  19. Üyelerimizin bilgileri üçüncü taraflarla paylaşılmayacak olup, siteye kayıt olurken kullandıkları mail adreslerine sitemizin güncel haberlerini, duyurularını, maillerini almayı kabul ederler.
  20. Ana sayfada bulunan Hekimcebaşlığı altında yapılacak yazışmalar günlük sohbet ve bilgi edinme amaçlı olmalıdır.
  21. Hekimce’ de argo kelimeler, küfürler, reklamlar, kişi ve kurumları zan altında bırakacak yazıların yazılması yasaktır.
  22. Hekim Gözü başlığı altında bulunan bölümde telif hakkı olan, belli bir kuruluşu ya da kişiyi hedef alan (karalayıcı, firmaya ya da markaya zarar verici vb.) fotoğrafların eklenmesi yasaktır.
  23. Sitemiz yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.
  24. Üyelerimiz periyodik zaman aralıklarında Forum Kurallarını kontrol ettikleri ve eklenen yeni kuralları kabul ettikleri varsayılır. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.